6 yaşında oğlumun beta talasemi ve hemoglobinopati taraması yapıldı

6 yaşında oğlumun beta talasemi ve hemoglobinopati taraması yapıldı sonuçlar.HbF:1,00 HbA2 : 2,80 HbS yok HbA:93,90 yazıyor: WBC:11,8-RBC:5,11-HCT:35,3-HGB:11,9-PLT:421-MCV:69-MPV:8,7-MHC:23,3RDW%13,7 bunlardar Hemogram sonuçları bu duurmda anemi durumu varmıdır iyi günler

Tahlil.com Cevabı : Anemisi var, ancak öncelikle demir düzeylerine bakılmalı ve demir eksikliği var ise tedavi verildikten sonra talasemi yönünden test tekrarlanmalıdır..