63 yaşında. kan testleri: sedimantasyon 1/2 saat 24 1 saat: 79 2 saat:: 91 CRP: 52 olarak çıktı. Akciğer grafisinde bronşit dedi.

Annem yüksek ateş, üşüme şikayetiyle doktora gitti. 63 yaşında.kan testleri: sedimantasyon 1/2 saat 241 saat: 792 saat:: 91CRP: 52 olarak çıktı. Akciğer grafisinde bronşit olabilir dedi doktor. wBC: 14,8 olarak çıktı.Ama BT'de çekildi- Mediastinal vasküler yapıların çapı artmıştır.- Aoortkaval paaoartik milimetrik boyutta lenf nodları- Arkus aorta cidarında aterom plak kalsifikasyonlar- Her iki hemitoraks ateriorda kalsifiye plevral kalınlaşmalar- Her iki memiotarak alt loblarda plevral kalınlaşmalar.- Sağ diafragma sola oranla yüksek pozisyonda izlenmiştir.- Her iki hemiotraks parankim yapısında buzlu cam manzarası mevcut olap sağ hemiotraks orta lob ve her iki alt lobda bronko-vasküler izlerde artış.- Kardiotorasik indeks kalp heline artmıştır.Buna göre zatürre dedi doktor ve antiboyotik her gün 1 gram olmak üzere 7 günlük antibiyotik iğne tedavisi verdi, başka antibiyotikler ve öksürük şurubu.Bu rapora ve kan değerlerine göre tehlikeli bir durum var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Kan değerlerinde enfeksiyon bulguları var.Tehlikeli boyutlarda bir sonuç yok.Doktorunuzun zatürre teşhisi ile de uyumlu sonuçlarınız