72 yaşındaki annemin plt değeri 16 idi .prednol hap kullandı?

 72 yaşındaki annemin plt değeri 16 idi .prednol hap kullandı.3 ay içerisinde ilk zamanlar 2 tane sonra günde 5 tane kullandı fakat yüzü ve vücudu çok şişti.daha sonra dr. ilacın dozajını düşürdü.şimdi plt 35 daha fazla yükselmesi için ne yapmalıyızneden plt düşüyor. teşekkürler......

Tahlil.com Cevabı : PLT düşüklüğünün nedenini buradan anlamamıza imkan yok.Hematoloji bölümünce araştırılması gerekli