78 yaşındaki annemin hemogram değerlerini bildirerek sizden yorum almak istiyorum.

78 yaşındaki annemin hemogram değerlerini bildirerek sizden yorum almak istiyorum.Lokosit 20.1,Lenfosit 0.428 Monosit 23.3 Eozinofil Total1000,00 doktor bir hemotoloji uzmanının görmesini önerdi .Bir panik durumu yaşıyorum acil olarak yorumlarsanız sevinirim.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Tahlil.com Cevabı : Annenizin WBC yani lökosit değeri yüksek çıkmış.Lenfosit, monosit ve eosinofil de lökosit türleri.Enfeksiyon olasılığı da olabilir.Hemen panik olmayın.Hematoloji doktoru ise, başta periferik yayma olmak üzere ilave tahliller yapacaktır.Detaylı araştırma için.Doktorunuz gerekli öneride bulunmuş size.