8 aylık kızıma bugün kan tahlili yapıldı. bazı kan değerlerimiz düşük çıktı?

 8 aylık kızıma bugün kan tahlili yapıldı. bazı kan değerlerimiz düşük çıktı. HGB10,1 HCT31,8 MCV68 MCH21,6 yanındaki sınırların hemen altında. rdw -plt-mpv rbc ve wbc istenilen aaralıkta doktorumuz hgb elektroforezi önerdi. sorum kızımın talasemi olmama ihtiali nedir.

Tahlil.com Cevabı : Bu durum hemoglobin elektroforezi sonrası ortaya çıkacaktır şimdilik sadece doktorunuz bu konuda bir şüphe duymuş.