8 haftalık hamile birisi var.6 sene önce verem hastalığına yakalandı ve atlattı bu hastalığı.hamileyken tekrar verem olma riski var mı?

8 haftalık hamile birisi var.6 sene önce verem hastalığına yakalandı ve atlattı bu hastalığı.hamileyken tekrar verem olma riski var mı veya çocuğa bir etkisi zararı olurmu çok merak ediyoruz yardımcı olurmusunuz

Tahlil.com Cevabı : Hastalığı atlattıysa bir sorun yoktur şu anda.Yine de içiniz rahat olsun diye bir göğüs hastalıkları uzmanına danışabilirsiniz.