8 haftalik hamileyim anti rubella ıgg 68.5 pozitif anti cmv ıgm 0.1 negatif anti cmv ıgg 12.74 problem olur mu?

Merhabalar.8 haftalik hamileyim anti rubella ıgg 68.5 pozitif anti cmv ıgm 0.1 negatif anti cmv ıgg 12.74 pozitif..bebegim için bir tehlikesi varmi

Tahlil.com Cevabı : IG G pozitiflikleri bebek için problem yaratmıyor, sorun yok.IG M pozitiflikleri sorun yaratır.Sizde de böyle bir sonuç çıkmamış

a************** :

Merhaba ben 4 haftalık hamileyim fakat sonuçlarımın tehlikeli olduğunu söylediler. Sonuçlarım Anti HBs 0 (nonreactive) Anti Hcv 0.09 (nonreactive) Anti HIV 0.07 (nonreactive) anti toxoplazma ıgg 0.1 (nonreactive) VDRL-RPR negatif anti rubella IgM 1.28 (grayzeno) Anti rubella IgG 260.9 (reactive) HBsAg (kem. veya ben) 0.18 (nonreactive) anti toxoplazma ıgM 0.07 (nonreactive)

Cevap:

Rubella IgM 1.28 tetsin grayzeno çıkmış.Bu ortada bir değer anlamına geliyor.Doktorun gerek görürse bu testi tekrar ettirir veya daha ileri tahliller isteyebilir.ޞu aşamada panik olacak bir durum görülmüyor.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

p******** :

Meraba! Benim cocugum 18 aylik. Gozlerinde yatay nistagmus var. kan testi yaptirdim. Sonuc CMV igG positif 1,8 virus cikti. nasil tedavii veya hangi ilac kullanmam gerekiyor. Gozleri icin ne yapabilirim? Tesekkur ederim.

Cevap:

CMV IG G pozitifliği anlamlı değil, bir tedaviye de görek yok bu sonuç için.Nistagmusun nedeni için ilave tahlillere ihtiyaç olabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.