9 hafta ve 4 günlük hamileyim.dün yapılan tahlillerde TSH 0.015 FT4 25.2 cıktı?

9 hafta ve 4  günlük hamileyim.dün yapılan tahlillerde TSH 0.015 FT4 25.2 cıktı.sag lobda 4mm nodül tespit edildi.2 yıl oncekı testlerde sorun yoktu.gebelige baglı birdurummudur bu?propycıl 50 mg sabah aksam alıyorum.bebeğime herhangi bi zararı varmıdır bu ilacın

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz düşük bu da normal değil. Gebelik sürecinde sorun yaratabilir.Tiroid beziniz fazla çalışıyor olabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi