9 yaşındaki kızımın bedeninde kaşıntı için tahlil yaptırdık sonuçlar normal mi?

Meraba 9 yaşındaki kızımın bedeninde kaşıntı ve kızarıklıkla beraber çıkan döküntüden dolayı yaptırdığımız tahlilde alkalen fosfataz 400 çıktı. normal değeri (0-240).Kratinin 0.47 (0.50 0.90) fosfor 4.78 (2.7 4.59 .sonuçlar çok yüksek mi nasıl yorumlarsınız tekrar dr. gitmelimiyiz teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Alkalen fosfataz özellikle büyüme çağındaki çocuklarda yüksek çıkabilir.Bu da olağan bir durumdur. Belirtiğiniz testlerde ise kaşıntının nedenini açıklayan bir bulgu görülmüyor. Alkalen fozfataz ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz. http://tahlil.com/alkalen-fosfataz-alp-testi-nedir-alkalen-fosfataz-yuksekligi-neden-olur