Açlık glukoz 122 (70-100) açlık insülin 16.2 (2.6- 24.9) diğer bütün değerlerim normal?

açlık glukoz 122 (70-100)açlık insülin 16.2 (2.6- 24.9)diğer bütün değerlerim normal; tiroit, kolestrol, karaciğer enzimlerim, trigliserid vb.şeker yükleme testi yaptırmadım, bir süre için de yaptırmayacağım. doktor insülinimin de yüksek olduğunu söyledi ama referans aralığına göre öyle görünmüyor. günde 2 kez 1000mg metformin başladım. ilk bir hafta iştahsızlık ve yorgunluk dışında bir sorun yokken dünden beri ishal başladı. acaba ilacın dozu çok mu yüksek? bilgilendirirseniz sevinirm.

Tahlil.com Cevabı : Diyabet yönünden riskli olduğunuz anlaşılıyor.Tahlil.com da tahlil yorumluyoruz ve tahlilinizle ilgili görüşümüzü belirttik.İlaç, ilaç dozu gibi konularda ise yorum yapmıyoruz, bu konu muayene yapan doktorunuzu sorumluluğundadır.