Açlık kan şekeri ( glukoz) testim 65 çıkmış.Glukoz normal değeri(70-110).Glukoz değerimin normalin altı olması şeker hastalığı belirtisi olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Açlık kan şekeri yani glukoz değeriniz normalin az altı.Glukoz değerinizin 65 olması tek başına bir kriter olarak şeker hastalığı belirtisi olarak değerlendirilemez.Birkaç hafta sonra testi tekrarlatabilir ayrıca da HBA1C testi de yaptırabilirsiniz.

Bir dahiliye uzmanına da danışmanızda yarar olabilir.