Açlık kan şekerim sizce normal mi?

53 yaşında erkek  ogtt :açlık 99(kinikte) 1saat 154 , 2.saat 67 3.saat 79 açlık insülin 6.6 homa-ır 1.61 yorumlarmısınız yataktan kalkınca açlık 105-117 çıkıyor,15-20 dakika sonra 100ün altına iniyor.yolda zaman geçtiği için klinikte ölçülen değerler yanlış olmaz mı

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak açlık kan şekeri 100 ün üzerindeyse normal olmadığını söyleyebiliriz. Size önerimiz tercihen bir üniversite hastanesinin endokrinoloji bölümüne başvurmanız.