Açlık ve tokluk kan şekeri değerlerim aynı çıktı

 Yemekten 10 dakika sonra açlık hissettiğim doktora gittim açlık ve tokluk kan şekerim 92 çıktı ve hiç bir şeyim olmadığı belirtilerek yolcu edildim sizce iki değerinde aynı olması normal mi ve abartısız 10 dakika içinde sanki hiç bir şey yememiş gibi açlıktan mide kazıntısı hissi nedir

Tahlil.com Cevabı : Bu durum çok sık göeülen bir durum değildir.Bazı koşullarda tokluk kan şekeri açlıktan düşük veya aynı değerde çıkabilir.Açlık kan şekeri karaciğerde üretilip kana verilen kan şekerinin varlığını gösterir.Tokluk kan şekeri ise glukozun hücreye girişinde bir direnç olup kanda yüksek kalmasıyla ilişkili bir değeri ifade eder. Özellikle yürüyüş gibi metabolizmayı hızlandıran fiziksel aktivetelerde bulunanlarda bu tür sonuçlar görülebilir. Sonuç olarak, tahlil öncesi metabolizmayı hızlandıracak faaliyetlerde bulunulduğunda bu durum görülebilir.Ancak bir hastalık bulgusu olarak da değerlendirilmemelidir.