Adet döngüm 28 gün 4 gün gecikti ve kan testi yaptırdım beta hcg 23,9 çıktı nasıl yorumlamalıyız ?

Merhaba 25 Aralık son adet tarihim adetlerim düzenli ve adet döngüm 28 gün 4 gün gecikti ve kan testi yaptırdım beta hcg 23,9 çıktı nasıl yorumlamalıyız ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Beta HCG 23,9 bir hamilelik bulgusudur. Yaklaşık 4 haftalık hamileliğe denk gelir bu değer. Ancak sağlıklı bir gebelik tanısı için ise bu değerin testi ilk verdiğiniz günden 2 gün sonra yapılan Beta HCG testinde 2 kata çıkması yani 48-50 bantlarında olmasını beklemeliyiz. Bir diğer unsur ise yaklaşık 2-3 hafta sonra yapılacak ultrason muayenesinde de gebelik kesesinin görülmesi kesin gebelik tanısını koyduracaktır.

Şu an itibariyle test sonucunuz henüz çok yeni bir gebelik bulgusudur. Önümüzdeki günlerde yapılacak tahlil sonuçları bize çok daha değerli bilgiler verecektir.

Şimdiden sağlıklı bir gebelik dileriz.