adet gördüyse zaten hamile değildir

hem hamile oldu mu adet görmezsiniz diyosunuz hemde adet gecikmesi varsa gebelik testi yaptırın diyosunuz.adet gördüyse zaten hamile değildir demi yanlış mı biliyorum

Tahlil.com Cevabı : Normal şartlarda; bayan hamile olduğunda aktif yumurtlama olmaz ve kişi gebeliği boyunca adet görmez. Ancak, istisnai durumlar vardır. Nadiren de olsa; bayan gebeliğinin ilk ayında adet kanaması yaşar ve buna üstüne görme denir.