Adetim devam ediyor hamile kalmış olabilir miyim?

Merhaba doğum yapalı 40 gun oldu kanamam bittikten sonra eşimle birlikteligim oldu ve üzerine adet gördüm ve yine adetim bitti sandık ve eşimle yeniden birlikte olduk yine korunmadik ve adetim devam ediyor hamile kalmış olabilirmiyim?

Tahlil.com Cevabı :

 Yumurtlama, bir kdının yumurtalıklarından bir yumurtanın aylık olarak salınmasıdır. Yumurtlama sürecinde cinsel ilişki yaşarsa hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu dönemdir.
Yumurtlama, kadının adet dönemi bittikten sonraki birkaç gün içinde gerçekleşir. Sperm bir yumurtayı 3 gün boyunca dölleyebilir. Yani bir kadın adet döneminin son gününde cinsel ilişki yaşarsa  ve sonraki birkaç gün içinde yumurtlarsa, sperm yine de yumurtayı dölleyebilir.Bu nedenle hamile kalma riskiniz bulunmaktadır.