Adetimin 21.gününde kan tahlili yapıldı.Prolaktin 30,6 çıktı (3-18,6)?

Adetimin 21.gününde kan tahlili yapıldı.Prolaktin 30,6 çıktı (3-18,6) ve progesteron 0.47(follıcular faz 0,14-2,03;perıovulatory 0,40-4,47;mıd luteal faz 5,22-22,7;luteal faz 1,42-16,6)çıktı.bu tarihten sonra adetim 25 gün gecikti.gebelik testi negatif çıktı.adetimin gecikme nedeni ne olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olmaz.Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?http://tahlil.com/adet-gecikmesi-nedir-gebelik-disi-adet-gecikmesi-10-nedeniProlaktin yüksekliğiniz de olağan değil bu yönde de tedavi olmanız gerekebilir.

g******** :

adetimin 3. günü tahlil yaptırdım. TSH -1,085 TESTESTERON TOTAL-1,5 PROLAKTİN-26,03 ESTRADİOL-72,92 LH-9,21 FSH-5,94 çıktı yorumlarmısınız?

Cevap:

Bilhassa kadınlar olmak üzere tüm hormon tetkik ve tahlillerinin değerlendirilip yorumlanma aşamasında yapılan testlerin referans değerleri, tahlil için kanın adetin hangi döneminde alındığı ve  yaş gibi bilgilere gerek vardır.Hormon testi sonuçlarınıza dair Tahlil.com'a sorunuzu,  belirtilen kurallara göre  sormanız durumunda cevaplayabiliriz.Konuya dair aşağıdaki bağlantıda  detaylı bilgi ve açaıklamaları  bulabilirsiniz.Hormon tahlili soran bayanların okuması gereken uyarılar

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.