Ağzımda arasıra olan tuz tadı sebebiyle doktora gittim. Biyokimya tahlili istedim ve HbA1c %6.60 çıktı. Glucose ise 90 mg/dL çıktı?

Ağzımda ara sıra olan tuz tadı sebebiyle doktora gittim. Biyokimya tahlili istedim ve HbA1c %6.60 çıktı. Glucose ise 90 mg/dL çıktı. FT3 ve FT4 değerlerime de bakıldı ve sonuç FT3: 3.99, FT4: 15.88 çıktı. Doktor HbA1c sonucunun dikkat edilmesi gerektiğini ve şekerli seyler yemememi ve 15 gün sonra tekrar tahlil yaptırmamı istedi. Sizce bu değerler normal midir?

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuza aynen katılıyorum, diabet yönünden risk altında olduğunuz anlaşılıyor.Daha detaylı tahliller istenmesi gerekebilir (insülin,OGTT gibi)
Endokrinoloji bölümüne başvurun.