Aids Evresinde Antikorlar Kaybolur mu

Selam hocam ben sorularıma sırası ile sorucam lütven sıırasıyla cevaplarsanız sevinirim.1. Diyelimki bir kisi aids evresine gelene kadar hic test yaptırmadı ve aids evresinde yapılan kemoliminesas veya benzeri 3. Kusak antikor testi oldu bu evrede bu teste cıkarmı?2. Aids evresinde antikor kaybolurmu?3. Benim 3.kuşak kemolimine sans veya benzeri test sonucum 0,16 ben bundan öncede test olmustum onlarda negatif hebatit lerde negatifFakat tam kan helogramda bunlar kırmızı cıktı?EOS% Referans arlıgı 0-7 deger 8,536%GULUKOS ACLIK KAN SEKERİ Referans aralıgı 74-106 deger 70 mg/dlHEMOGRAM MONOKSİT YÜZDESİ Referans aralıgı 5.3-12.2 Deger 5.1% ***bunların kırmızı olması hivle alakası varmıdırTestim negatif ama baglantısı varmı?4. ARKADASIMında hemogram testinde aşadakiler kırmızı cıktı HEMOGROBİN,RDW,PDW Arkadasımında 3. Kusak kemoliminesans ve benzeri hiv antikor testi sonucu 0,13 müsBu kırmızı degerlerin hivle alakası varmı buda arkadasımın sorusu?Son sorum ve önemli olan sorum5. Ben korunmasız iliskim olmustu hocam ama 1 tane sevgilim ile bende epilepsi hastasıyım Bu epilepsinin aids ve hivle alakası varmı?Hiv test sonucum 3. Kusak kemolisas antikor testi sonuc 0,13 diyor?Negatif galiba bu sonuc epilepsiye sürekli buna baglayıp durmamın bi anlamı yokmudur sizce?***BİRDE iminülün sistemi baskılanmıs kisilerde hiv testi sonuc vermiyormü ben ilk testim ve son testimin arasında 200 gün var bu süre baskılanmıs kisi bile olsa 90 . Günde kesin cıkarmiydı?NOT LÜTFEN ATLAMADAN SIRASI İLE CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.Kırmızı cıkan Tahlilerimi dosyalarda atım anlasılması icin.Sonuc olarak ben 3. Kusak KEMOLİMİNESAS veya benzeri test olan testlerden yaptırdım onlar negatif ama** PCR TES olmama gerek varmı ?YAPTIRDIGIM testlere güvene bilirmiyim?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, sorularınızı sizin istediğiniz şekilde sırasıyla cevaplayalım.

1-Evet kişi AİDS hastalığı evresine gelmişse test artık pozitif çıkar.

2-AİDS hastalığı evresinde tedavi almıyorsa antikor kaybolmaz.

3-Kan monosit, eozinofil sayısı ve kan şekerinin HIV le bir ilgisi yoktur, kaldı ki sizin testlerinizde eozinofil sayınız az bir miktar yüksek çıkmış, öncelikle allerjik yapılı kişilerde bu beklenen bir sonuçtur, monosit sayınız tamamen normal olarak değerlendirilebilir, kan şeker ölçümünüzde de bir sorun görünmemektedir.

4-Arkadaşınızın hemogram sonucundaki değerlerinin de HIV le bir ilgisi yoktur.

5-Epilepsi hastaslığının HIV le bir bağlantısı yoktur. Korunmasız olan ilişkinizin zamanı hakkında bir bilgi vermemişsiniz, ancak ilişkinizin üzerinden 6 ay geçti ise artık bir sorun yoktur, sizin HIV testlerinizin hepsi negatif görünüyor, bağışıklık sisteminde sorun olsa bile bu test sonucunuzu etkilemez, şu anda bir sorun görünmüyor, son ilişkiniz üzerinden 6 ay geçmedi ise 6 ay geçtikten sonra Anti HIV ELİSA testinizi bir kez daha yaptırmanızı öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.