Ailemde genel olarak hemoglobin düşüklüğü var.Anemi (kansızlık) genetik nedenli olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Anemi yani kansızlık türlerinin bazıları genetik olabilmektedir.Akdeniz anemisi,orak hücreli anemi ve ailesel akdeniz ateşi anemisi genetik nedenli anemiler arasındadır.Ailenizdeki genetik olduğundan şüphelendiğiniz anemi tanısı için Hematoloji Laboratuvarları ve Genetik Tanı merkezlerinde ileri tetkikler yapılmalıdır.