AKŞ:127 LDH:269 RBC:4,44 RDW:13,8 MPV:7,5 VEPCT :0,18 çıkmıştı sadece beslenmemin iyi olması gerektiğini söyleyip beni gönderdi.

merhaba 5 gün önce kan tahlilimde AKŞ:127 LDH:269 RBC:4,44 RDW:13,8 MPV:7,5 VEPCT :0,18 çıkmıştı sadece beslenmemin iyi olması gerektiğini söyleyip beni gönderdi doktor bey.daha önceki kan tahlillerimde AST:38 ALT:49 LDH:255 çıkmıştı ve karaciğerimde problem olabileceğini söyleyip ultrasona girdim fakat herhangi bişey çıkmadı..bu akşam idrar tahlilinde GLUKOZ:NORMAL PROTEİN:NEGATİF BİLİRUBİN:NEGATİF UROBİLİNOJEN:NORMAL PH:6,5 BLOOD:NEGATİF KETON:NEGATİF NİTRİT:NEGATİF LOKOSİT ESTERAZ:500 Leu/ul DANSİTE:1.026 RENK: SARI AYRICA; LOKOSİT :6 / HPF ERİTROSİT : 32 / HPF EPİTEL HÜCRE :16 /HPF tüm bu değerler tek bir hastalığamı işaret ediyor? yoksa ayrı ayrımı? karın bölgemdede ayrıca çok fazla yağlanma görünüyor..50 kilo 1.61 boyundayım 23 yaşındayım(bayan).sadece göbeğim çok yağlı..lütfen bana yardımcı olurmusunuz?ne anlama geliyor bunlar.. şimdiden teşekküredrim..

Tahlil.com Cevabı : AKŞ yani glukoz değerinizdeki yükseklik,şeker hastalığı riskini gösteriyor.Ayrıca idrar yolu enfeksiyonu ve/veya taş bulgularınızda var.İdrar kültürü ve ultason yararlı olacak tanıda.