Alerjik rinit teşhisi nedeniyle antibiyotık kullanmaya başladım. ceftinex ve nimes adında iki ilaç var.

3 aydır gebelik planlıyoruz korunmasız birlikteliklerimiz oldu yumurtlama günlerimi takip ederek bunu gerçekleştirdik fakat henüz bir sonuca varamadık. ortalama 24-25 günde bir regl görüyorum ve 4 gün sürüyor fakat bu ay regl oldugum gün alerjik rinit teşhisi nedeniyle antibiyotık kullanmaya başladım. ceftinex ve nimes adında iki ilaç var. bu ay reglim 2. günden itibaren yok denecek kadar az gelerek devam etti. başlangıçtaki 2 günde normalden daha azdı.aşırı karın ve kasık ağrısı yaşadım bunlar ilaçtan kaynaklı olabilir mi? bir de önümüzdeki ay için yumurtlama günümü bu ilaçlar etkiler mi? nasıl bir yol izlemeliyim

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Şu bilgiyi paylaşmak isteriz.
Alerjik rinit teşhisi nedeniyle antibiyotık kullanmanızı çok doğru bulmadık.Bu hastalığın tedavisinde antibiyotiğin yeri yoktur.
Kullandığınızın ilaçların ise yumurtlama döngüsüne direkt olarak etkili olacağını düşünmüyoruz.