Ameliyat eden profesör doktoru mesleğinden atılmış, yillardir ona danısıyordu Bulunduğumuz yerde bu konuda bilgili olan doktor yok.

Annem 2 kez kalp ameliyatı geçirdi ilaçlar kullanıyor 15 günde bir rutin tahlilleri var. İlk defa sonucu çok yüksek çıktı. Ilaç dozunu ayarlamazsa beyin kanaması ve felç riski var.Ameliyat eden profesör doktoru mesleğinden atılmış, yillardir ona danısıyordu Bulunduğumuz yerde bu konuda bilgili olan doktor yok. Kalp kapakçığı değişti doktoru inr değerini 2.5 ile 3.5 arasında tutması gerektiğini söyledi. Değeri 5.10 çıktı ne yapmamız gerekiyor. Yardımcı olursanız seviniriz.

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda bir başka kalp damar cerrahisi doktoruna başvurmalısınız.
Annenizin kullandığı Kan sulandırıcı olarak bilinen ve pıhtılaşmayı engelleyen ilaçların dozlarında ayarlama yapılabilir.Başka tedavi alternatifleri de olabilir.