Annem hepatit B taşıyıcısı mı?

Annem geçtiğimiz gün annem kan testi yaptırdı hepatit b taşıyıcısısınız diye söylenmiş ancak ben güvenemedim test sonuçları aşağıdaki gibidir sonuçlar ile ilgili bilgi verebilir misiniz?Anti HCV sonuç 0.04 NEGATIF Anti HIV 0.05 NEGATIF HBs Ag 1000.0 NEGATIF

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuzu değerlendirdik.Annenizde  Hepatit B enfeksiyonu yönünden HBS Ag testiniz pozitif çıkmış.Enfeksiyonu yeni geçiriyor olabilirveya taşıyıcı da olabilir.Bu durumda ilave testlere de gerek olacaktır.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya gastroenteroloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Hepatit testlerinin değerlendirilmesi ve yorumu hakkında aşağıdaki yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu konuda sorulmuş benzer sorular ve cevapları da görebilirsiniz...Hepatit testleri nedir ve nasıl yorumlanır?