Annem kll hastası wbc si 300 olunca günde 6 mg hap olarak kemoterapi alıyor, prednol de kullanıyor. plt değeri 127 çıktı. Nedeni kemoterapi ilacı olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Lösemilerde zaten kemik iliğnin baskılanması nedeniyle , trombosit üretimi de düşeceğinden trombosit değerleri düşebilmektedir.Annenizin hastalığı ile ilgili olağan bir tablodur PLT yani trombosit değerinin düşmesi