Annem over ca teşhisiyle 26 gün önce ameliyat oldu

Annem over ca teşhisiyle 26 gün önce ameliyat oldu rahim yumurtalıklar,lenf nodları alındı. ilk kemoterapisini alalı 13 gün oluyor. düzenli yapılan testlerinde mono yüzdesi normaldi 1 hafta önceki mono değeri 3,2 idi bugün 26,9 çıkmış.Kemoterapi sonrası dilinde oluşan yara bunu etkilemiş olabilir mi? tahlilde WBC değeri 4, Neut% 16.9 Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun. Kemoterapide özellikle wbc değerlerind edüşme olması olağandır.Şu aşamada belirtiğiniz değerlerde ciddi bir problem görülmüyor.Kemoterapiyi planlayan doktorlar, gerekli takiplerini sürdüreceklerdir.