Anneme AML teşhisi kondu fakat 15gün sonra kemik iliği tatlilinde interfaz hücrelerinde AML1/ETO tespit edilmemiştir...

Anneme AML teşhisi kondu fakat 15gün sonra kemik iliği tatlilinde interfaz hücrelerinde AML1/ETO tespit edilmemiştir.CBFB/MYH11 gen fizyonu %36 tespit edilmiştir. ayrıca sitogenetik 6 metefaz karyotipik kurulşu 46,xx 4 47,xx,+16 2 tespit edilmiştr.denilmektedir.Diğer şeylerin hiç birisi tepit edilmemiştir. Yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : AML ile göndermiş olduğunuz tahlil sonuçları,hastanızın klinik bulguları ile korele olarak değerlendirilmelidir.Hematoloji uzmanları detaylı bilgi verecektir.