Annemin daha önce kolesterol testi yüksek çıkmıştı. kolesterol ilacı kullandıktan sonra tekrar tahlil yaptırdı.

Annemin daha önce kolesterol testi yüksek çıkmıştı. kolestrol ilacı kullandıktan sonra tekrar tahlil yaptırdı.HDL Kolesetrol 46,Kolesterol 233,LDL Kolesterol 170.4,Trigliserit (TG) 83,Glukoz (AKŞ) 61Tahlil sonuçları yukarıdaki gibi çıktı. bazı değerler çok yüksek olduğunu gördük. bu da bizi korkuttu.sizin yazacaklarınızı merakla bekliyoruz.teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol yüksek ancak trigliserit değeri 83 yani normal sınırlarda.Kolesterol değeri yüksek olmakla birlikte korktuğunuz gibi çok da yüksek değil.Glukoz değeri ise normalin de altı nerdeyse.LDL ise kötü huylu kolesteroldür.Düşük çıkmasını isteriz ancak annenizde yüksek çıkmış.HDL ise iyi huylu kolesteroldür yüksek çıkmasını isteriz o da istediğimiz gibi yüksek çıkmamış.Ancak bu değerler sizi çok da korkutmasın.Annenizin glukoz değerinin düşük çıkması dikkat çekici.Tercihen bir endokrinoloji veya dahiliye uzmanına danışmalısınız.