Anti HBs 498 ve sonuç pozitif çıktı. Hepatit A ve B aşılarımın tamamını olmuştum.Bundan kaynaklanabilir mi?

Hocam Merhaba.7 haftalık gebeyim ve doktorumun istediği tahlillerde Anti HBs 498 ve sonuç pozitif çıktı.Bu durum tam olarak nedir?Daha önce karaciğer büyümesi ve yağlanması sebebiyle Hepatit A ve B aşılarımın tamamını olmuştum.Bundan kaynaklanabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Zaten Hepatit B aşısını niye oluyorsunuz, Anti HBS testiniz pozitif çıksın yani Hepatit B ye karşı bağışıklık kazanın diye.Ne güzel işte aşınız tutmuş, koruyuculuğunuz gelişmiş.