ANTI HBs (- ) olması hepatit b olup olmadığım konusunda bir bilgi vermez mi ?

merhabalar...daha önce benim tahlillerimi yorumlamıştınız ama HBsag sonucu raporda yazmıyor..bugün tekrar kan aldırdım..ANTI HBs (- ) olması hepatit b olup olmadığım konusunda bir bilgi vermez mi ? teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Hayır vermez.Hepatit B olup olmadığınız konusunda HBS AG testi önemlidir.Bu test pozitif çıkar ise bir enfeksiyondan söz edebiliriz.