Anti hbs positive 16.58 anti hbc igg positive 4.58 ben aşı olmadım yani doktor bana sordu yok dedim.

Anti hbs positive 16.58 anti hbc igg positive 4.58 ben aşı olmadım yani doktor bana sordu yok dedim hatırlamıyorum bu sonuçta sıkıntı var mı?

Tahlil.com Cevabı :

Şu aşamada aktif enfeksiyon yönünden endişe verici bir durum yok. Belirttiğiniz bilgiler ışığında, aşı olmadığınıza göre Hepatit B enfeksiyonunu önceden geçirmişsiniz. Vücudunuzda da buna karşı doğal bağışıklık gelişmiş yani ortada endişe verecek bir sıkıntı veya sorun yok. Bu duurmda vücudunuzda Hepatit B virüsüne karşı antikor ve koruyuculuk gelişmiş.