Anti HCV Total pozitif: 4.22 çıktı.Ne yapmam lazım.Bebeğim var.Bir zararı olur mu?

Soru:Anti HCV Total pozitif: 4.22 çıktı.Ne yapmam lazım.Bebeğim var.Bir zararı olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com:Anti HCV pozitifliği ihmal edilmemesi gereken bir konu.Hepatit C olduğunuzu gösterir.Bebeğinize de bulaşabilir.Ancak hemen paniğe de kapılmayın,bu test bazı zamanlarda yalancı pozitiflik verebiliyor.Benim önerim, güvenebileceğiniz bir başka laboratuvarda da bu testi tekrar ettirip,yine pozitif çıkarsa PCR yöntemiyle HCV RNA adlı testi yaptırarak sonucun doğruluğunu teyit ettirmek.
Enfeksiyon hastalıkları doktoruna başvurabilirsiniz.