Anti hıv kemiluminesans veya benzeri test yorumu

Hocam merhaba şüpheli cinsel ilişkiden 20 gün sonra özel bir hastanede anti hıv kemiluminesans veya benzeri testi oldum doktor bu testin 4.nesil olduğunu söyledi ayrıca idrar tahlili de verdim (tahlil ekte) bu test güvenilir midir ? Tekrar test olmalı mıyım ? Sonuçlarımı inceler misiniz ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sonuçlarınızı inceledim. HIV testiniz evet 4. nesil ve son derece güvenilir bir testtir. Sonucunuz da 0.15 gibi net bir şekilde negatif. Tekrar test olmanıza gerek bulunmuyor. Ayrıca yine cinsel yolla bulaşan üreaplasma, mycoplasma ve frengi yönünden de VDRL testleriniz de negatif çıkmış. Tüm testleriniz temiz çıkmış. İçiniz rahat olsun. İdrar testi de normal.

Anti HBS pozitifliği de Hepatit B ye karşı vücudunuzda koruyuculuk olduğunu gösteriyor. Bu da zaten istediğimiz bir durum. Hepatit B ve C testleriniz de negatif çıkmış. Geçmiş olsun. Her şey yolunda.

Sağlıklı günler dilerim.