Anti hiv kemiluminesasveya benzeri test 3. ayda uygun mu?

Selam hocam benim size bir kac sorum var1. Ben korunmasız sekilde olan an*l ve vajinal iliskiden sonra tam 90. Günde özel hastanede 3. Nesil sadece antikora bakan Anti hiv kemiluminesasveya benzeri test oldumVe sonuc negatif geldi. Ama bu dosyanıza atıgım labaratuar merkezi 3 aya belki diyor 6. Yapın diyor testi yapan doktorda 6. Ayda bida yapalım dedi yani hocam 3. Ay belki ulasır denilcek bir suremi ?sizin site antikor testleri 90. Gün kesin diyor Vala hocam kafam cok karıstı 90. Gün kesinmi yoksa 90. Gündeki negatif sonuc positife dönermi ? Kesin ve acıklayıcı bir bilgi verirmisiniz?2.sorum sitenizde soru cevaplar bölümünde hiv epilepsi arasında baglantı sorusu kafama takıldı Yani hocam hivin epilepsi ve epiletik nöbet gibi durumları varmıdır ? Buna benzer vakalar raslanmısmıdır cünki ofisteki is arkadasımız epilepsi hastası nöbetleri falan oldu o yüzden merak etim hiv epilepsi nöbeti yaparmı diye.

Tahlil.com Cevabı :

Günümüzde HIV virüsü ve antikoru saptayan testler son derece ileri teknoloji ürünüdür. Bilimsel veriler  Anti hiv kemiluminesasveya benzeri testlerin ilişkiden sonraki 3. ay yani 90. gün yapıldığında negatif verirse bu sonucun bir daha pozitife dönmediğini belirtmektedir. İlişki sonrası 6 ayı beklemeye gerek bulunmamaktadır. Bu konuda danışanlarımıza verdiğimiz cevaplar bu şekildedir. Bizim sitemizdeki verdiğimiz bilgilere güvenebilirsiniz. 90. gün kesindir. Sizde de bu sürede negatif çıktıysa konuyu kapatabilirsiniz HIV yönünden.Sonuç asla pozitife dönmez.

HIV ile epilepsi arasında direkt bir ilişki bulunmamaktadır.HIV virüsü epilepsi nedeni olamaz.

Sağlıklı günler dileriz.