Anti̇ Hi̇v(Kemi̇lumi̇nesans Veya Benzeri̇) 52. Günde Sonuc Verirmi - 2

Sorularımı atlamadan cevaplarsanız minetar olurumSADECE PARTNESİMİN ÖZEL BÖLGELERİNE PARMAK EL SOKMA SEKLİNDE OLAN İLİSKİMDEN SONRA YAPILAN TESTLER......Hocam iliskimden 24 gün sonra ANTİ HİV(KEMİLUMİNESANS VEYA BENZERİ) Bu testen 30 gün sonrada yine ANTİ HİV(KEMİLUMİNESANS VEYA BENZERİ) yani temastan sonra son testim arası 50 gün oluyorVe bu testleri ÖZEL HASTANEDE OLDUM HEP Bu testler 4. Kusak deyildi büyük ihtimal 1,2,3 nesil arasında hangisi bilemiyorum testi yapan ENFEKSİYON HADTALIKLARI DOKTORU testin yeteli bida yaptırma dedi sizde 50. Gün yapılan bu test yeteri buluyormusunuz?***birde antikorlar ne zaman teste görünür hale gelir yani vicuta antikorlar kac günde olusur?**türkiyede hala 1. Nesil ve 2. Nesil testler kullanılıyormu ? Kulanılıyorsa güvenilirmi?Benim yattırdıgım ANTİ HİV(KEMİLUMİNESANS VEYA BENZERİ) sonuc 0,16 sonuc birimi IU/LReferan degeri 0-1 olan######öburunun sonuc birimi S/CO yazıyor bunlar kacıncı nesil oluyor?****ÖZETLE süpheli bir iliski olsa dahi 50. GÜN YAPILAN BU TESTLER 1. NESİL 2.NESİL VE 3 .NESİL TESTLER büyük oranda virüsü saplarmı?❗️###bide hocam 50. Günde 0,16 gibi negatif gelen sonuc 90. Günde positif olurmu VEYA böyle vok vakalar varmı❓️***birde hivi vicut kendi kendine üretirmi illa bulas olmasımı lazım?NOT. DOKTORUM 52.YAPTIRMIS OLDUM SONUCLARI NEGATİF OLAN HİV TESTLERİNİ YETERLİ BULDU sizcede yeterlimi EGER YETERLİ İSE BOSUNA HASTANE ÜCRETİ VE VAKİT KAYBI YAPMAK İSTEMİYORUM O YÜZDEN SİZE SORDUM.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba ülkemizde üçüncü ve dördüncü nesil testler kullanılmaktadır. 3. nesil testler sadece antikor saptamakta 4. nesil testler ise hem antijen hem de antikor saptamaktadır.
3. nesil testlerin en doğru sonuç verdiği süre ilişkiden sonraki 90. gündür. 4. nesil testlerin ise en doğru cevap verdiği süre ise ilişkiden sonraki 45. gün dür.
Gelelim sizin surumunuza 50. gün yapılan 3. nesil testi biraz erken olmuş bunu 90. gün yaptırmak daha doğru olurdu.

 ''antikorlar ne zaman teste görünür hale gelir yani vicuta antikorlar kac günde olusur?'' sorunuzun cevabını az önce de verdim bir daha vereyim HIV antikoru en doğru şekilde ilişkiden sonra eğer enfeksiyona yakalanıldıysa 90. günde oluşur.HİV(KEMİLUMİNESANS VEYA BENZERİ)  olarak belirtilen testler 3. nesil testlerdir. Laboratuvarlarda yaygın olarak 3. nesil ve 4. nesil testler yapılmaktadır. Size yapılan testler de 3. nesil olduğu için 1. ve 2. nesil testler ile boş yere kafanızı karıştırmayın. Şu aşamada kullanılmamaktadır.

Daha öncede belirttiğim gibi AntiHIV testleri için 50. gün erken olup en doğru süre 90i.gün ve sonrasıdır.
HIV virüsünü vücut kendi kendine üretemez.Mutlak suretle dışarıdan bulaş sonrası enfeksiyon ortaya çıkar. Sonuç olarak şu aşamada kafanızın rahat olması için 90. gün de Anti HIV testini tekrar ettirmeniz uygun olacaktır.