Anti nükleer antikor tahlil sonucumda,1/160 granüler çıktı ,ne anlama geliyor Teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle şunu belirtelim tek başına ANA yüksekliği ile bir tanı koyulamaz.Bunun muayene ve diğer tahlil sonuçları ile birlikte değerlendirilmesi gerekir.,1/160 titre de çok yüksek değil, bunun üstündeki değerler daha belirleyicidir.Doktorunuz muhtemel tanınıza göre daha detaylı bilgi verecektir.