Anti Tg antikor 0-115 aralığında olması gerekiyormuş benim ki 372,5 çıktı. Hamileliğe engel mi?

Ben troid tahlillerimi yaptırdım hepsi normal cıktı sadece Anti Tg antikor 0-115 aralığında olması gerekiyormuş benim ki 372,5 çıktı. dr 2 ay sonra gel tekrar bakalım dedi yuksek çıkması hamile kalmama engel mi

Tahlil.com Cevabı : Sizde Otoimmün Tiroidit olabilir. Bu hastalık Vücudun bağışıklık sisteminin bir takım mekanizmalar sonucu kendi tiroid dokusuna karşı antikor üretip tiroid bezi fonksiyonlrını bozması olayıdır. Serum Anti TPO ve Anti TG(normalde negatif olmalıdır) düzeyleri bakılarak tanı konulabilir. Gebelikte bile  Anti TPO pozitifliğidüşük riski ile birliktedir. Tiroid antikorları pozitifliği tüp bebek tedavisi başarısızlığı için risk faktörüdürler.