Anti-TPO değerim 78,4 Referans:0.00-5.60IU/ml çıktı.

İyi günler, Anti-TPO değerim 78,4 Referans:0.00-5.60IU/ml  23yaşında, bayan, Haşimoto hastasıyım ve 3 senedir "Eutyrox" isimli ilacı kullanıyorum. Bu hastalık saçlarımda çok dökülme yaptı, ve elimde olmadan sürekli sinirliyim. Değerimi yorumlayabilir misiniz? ve bu hastalığı kontrol altına almak için ne yapmalıyım? Selenyum takviyesi gerçekten faydalı olacak mıdır? Çok teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Anti TPO değeriniz Hashimato hastalığı tanınızı destekliyor. Belirtiğiniz hastalıkta benzer rahatsızlıklar olabilir.Bir endokrinoloji uzmanınca düzenli takip edilmelisiniz.