Arkadaşım gaitada gizli kan testini gebelik testi gibi kullanılabilir mi acaba deyip içine idrar yaptı

ayan arkadaşım gaitada gizli kan testini gebelik testi gibi kullanılabilir mi acaba deyip içine idrar yaptı ve sonuç 2 çizgi çıktı şimdi gebemi yoksa idrarda kan olabileceği için mi pozitif çıktı.

Tahlil.com Cevabı : Gaitada gizli kan testinin hamilelikle bir ilgisi yoktur. Bazı durumlarda yalancı pozitifliklere rastlanabilir. İdrarda normalde kan olmaz ama adet gibi durumlarda karışmış olabilir.