Arkadaşım kan kanseri olduğunu söylüyor.Kan kanseri tahlilleri nelerdir?

Merhaba benim bir arkadaşım kendisine kan kanseri teşhisi konulduğunu iddia ediyor ve dün 9 saat narkoz verilerek tahlıl yapıldığını söylüyor.Benim öğrenmek istediğim kan kanserinin tahlilleri nelerdir ve bu tahlil sonuçları kaç günde alınır bu konuda bilgilendirirseniz tüm arkadaşları yıkıldı ve biz inanamaktayız abarttığını düşünüyoruz teşekkür ederim en kısa sürede cevap bekliyorum.

Tahlil.com Cevabı : Kan kanseri teşhisinde ileri tetkikler de yapılabilmektedir.Basit bir kan sayımı veya periferik yayma tahlili gibi kolay yapılan tahliller sonrası ileri tanı amaçlı kemik iliği tahlili de yapılabilmektedir.Bu tahlil narkoz olarak da bilinen anestezi eşliğinde yapılabilmektedir.Bazı durumlarda bu tahlil uzayabilmektedir.Arkadaşınıza inanmanızı öneririm.Aşağıda kemik iliği biyopsisi,kemik iliği tahlili hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz. Kemik İliği Tahlili ve Kemik İliği Biyopsisi