Arkadaşımın ağzındaki sigarayı alip içtim hiv bulaşma ihtimali var mıdır

Arkadaşımın ağzındaki sigarayı alip içtim hiv bulaşma ihtimal i var mıdır

Tahlil.com Cevabı : HIV virüsü, kan yoluyla, HIV/AIDS’li kişinin kan, kan ürünleri, doku veya organlarının nakliyle,Cinsel ilişki ile,Hamileliğinde HIV taşıdığının farkında olmayan anneden, çocuğuna bulaşır. En fazla bulaşma yolu da anne sütüdür.HIV virüsü vücudun dışında yaşayamayacağından aslında bulaşması zordur.Tükürükle,Terleme ile,Deriye dokunma ile,Başkasının havlusu ile,El sıkışma ile,Kucaklama ile,Yanaktan öpüşme ile,Yiyecek içecekten,Ortak tabak çanak kullanımı ile,Havuz ve tuvalet kullanımı ile,Aynı evi paylaşmaklaBaşkasının giysisini giyme ile BULAŞMAZ!