Arkadaşımın hepatit koruyuculuğu 1000 üzeri. ben hemşirelik öğrencisiyim ve hocamız bu değerin taşıyıcılık ya da bağışıklık kazanlabildiğini söyledi bu doğru mu

Arkadaşımın hepatit koruyuculuğu 1000 üzeri. ben hemşirelik öğrencisiyim ve hocamız bu değerin taşıyıcılık ya da bağışıklık kazanlabildiğini söyledi bu doğru mu? ya da hepatit aşısı olanlar (3 doz) bağışıklık titresi ne kadar olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Arkaşının Anti HBS değeri yüksek çıkmış.Bu hepatit B ye karşı antikor yani bağışıklık geliştiğini gösterir.Anti HBS pozitifliği iki nedenle olabilir, arkadaşın ya aşı olmuştur.Ya da bu enfeksiyonu geçirmiş, enfeksiyon sonrası doğal bağışıklık kazanmıştır.