Aşırı saç dökülmesi oldugu icin D vitamini tahlili yaptırmam istendi, sonucum 14.6 ng/ml cıktı.

 Aşırı saç dökülmesi oldugu icin D vitamini tahlili yaptırmam istendi, sonucum 14.6 ng/ml cıktı. referans aralıkları şöyle; Ciddi eksiklik 0 - 10 ng/ml, Orta düzey eksiklik 10 - 24 ng/ml,Optimal düzey 25 - 80 ng/ml.bu gercekten dokulme yapar mı

Tahlil.com Cevabı : Evet yapabilir.Hafif de olsa D vitamini eksikliği var.Doktorunuz bu yönde bir tedavi planlayabilir.