Aşırı tüylenme ve saç dökülmesi için kan testi yaptırmak istiyorum.Regli döneminin üçüncü gününde mi gitmem gerekiyor ?

Merhaba aşırı tüylenme ve saç dökülmesi için kan testi yaptırmak istiyorum.Regli döneminin üçüncü gününde mi gitmem gerekiyor ?

Tahlil.com Cevabı : Hormon tahlilleri için ideal olarak regl yani adetin 3. günü kan verilmelidir.Bu nedenle evet bu tarihte gidebilirsiniz.Bir kadın doğum doktoruna veya endokrinoloji uzmanına başvurabilrsiniz.