ASO :498 çıkmış lütfen bana bir ilaç yazın çünkü toplam 4 doktora gittim 2 tanesi önemli değil dedi

ASO :498 çıkmış lütfen bana bir ilaç yazın çünkü toplam 4 doktora gittim 2 tanesi önemli değil dedi bitanesi önemli deyip başkasına yönlendirdi ne yapacağımı şaşırdım ayrıca bu gebeliğe engel mi

Tahlil.com Cevabı : ASO değeriniz yüksek.Streptokok adlı bakterinin yol açtığı  enfek­siyonunun ardından Anti Streptolizin O  üre­timi meydana gelir.Kanda yüksek oranda ve sürekli antistreptolizin-0 bulunması streptokokların yol açtığı ve  uzun süredir yerleşmiş olan bir enfeksiyonu  gösterir. ASO yüksekliği var diye bir ilaç kullanılması da çok anlamlı değildir.                  ASO yüksekliği ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....