Aylardır smear testi yaptırmak için uğraşıyorum fakat doktora her gittiğimde mantar teşhisi konuyor antibiotik veriyorlar fakat işe yaramıyor?

Aylardır smear testi yaptırmak için uğraşıyorum fakat doktora her gittiğimde mantar teşhisi konuyor antibiotik veriyorlar fakat işe yaramıyor..enfeksiyonlu olduğum için benden örnek almıyorlar. belki uzunca bir süredir kanserim ve bu yüzden öğrenemiyorum bile. neden mantarlıyken test yaptıramıyorum?

Tahlil.com Cevabı : Vajinal mantar kolaylıkla tedavi edilen bir enfeksiyon hastalığıdır.Uygun bir tedaviyle geçer.Öncelikle neden bu enfeksiyonun bir türlü geçmediği konusunda doktorunuz araştırma yapmalı.Smear testi, normal şartlar altında mantar enfeksİyonu olan kadınlarda da yapılabilir.BU KONUDA SON KARARI İSE DOKTORUNUZ VERMELİDİR.