B12 148(düşük), demir oranı ise 172,97(yüksek)

iyi akşamlar.27 yaşındayım,dün yaptırdığım kan tahlilinde b12 148(düşük), demir oranı ise 172,97(yüksek) çıkmıştır.doktorum aynı anda birinin yüksek birinin düşük olması sıkıntı çıkarabilir diyerek dahiliyeye sevk etti.Sizce bu durumun nedeni nedir?

Tahlil.com Cevabı : Evet B12 düşüklüğü nedeniyle tedavi olmanız gerekir.. Mutlaka hematoloji bölümüne gitmenizi öneririz.