B12 değerim sizce nasıl?

Merhaba, 18 yaşıdayım B12 testi yaptırdım değerler 126-505 aralığında fakat benim 100 çıktı ne yapmam gerek ? B12 vitaminim düşükse bunun etkileri neler olur yardımcı olur musunuz ?

Tahlil.com Cevabı : B 12 değeriniz düşük, eksikliğnde en sık görülen belirtiler ise halsizlik, yorgunlu, unutkanlık, saç dökülmesidir.İlaç tedavisi olmanız gerekiyor

s********** :

merhabalar benim ismim şafak yaşım 18 b12 vitaminiyle alakalı yorumlarınızı okurken eksikliğinde saç dökülmesi belirtiler arasında benimde b12 vitamini eksikliğim var şu sıralar saçlarım çok dökülüyor acaba tedavi edildikten sonra dökülen saçların çıkması mümkünmüdür şimdiden tşkler

Cevap:

Öncelikle saç dökülmenizin hangi nedenle olduğu araştırılmalıCildiye bölümüne başvurunuz

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.