B12 tahlili yaptırdım referans aralıgı 211-911 çıkan sonuç 222 pg/ml. Sizce b12 düşük mü?

 30 yaşındayım, B12 tahlili yaptırdım referans aralıgı 211-911 çıkan sonuç 222 pg/ml. Sizce b12 düşük mü? şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Her ne kadar B 12 değeri normal aralıkta gibi gözükse de, normalin alt sınırına yakın çıkmış.En azından mümkünse kırmızı et ve/veya sakadad ağırlıklı beslenerek bu değerinizi yükseltebilirsiniz.