Babam 52 yaşında siroz hastası vücudunda yaralar oluşuyor ve kanama durmuyor. Kan değerleri şu şekilde. RBC 2.44?

Babam 52 yaşında siroz hastası vücudunda yaralar oluşuyor ve kanama durmuyor. Kan değerleri şu şekilde. RBC 2.44 Ref.4.54-5.78 HGB 7.46 Ref.13.3-17.2 HCT 22.72 Ref.38.9-50.9 PLT 99 Ref. 130-400 MPV 6.17 Ref. 7.2-11.2 PCT 0.06 Ref. 0.2-0.5 PDW 21 Ref. 25-65 EOS% 9.35 Ref. 0-7

Tahlil.com Cevabı : Babanızda ileri derecede kansızlık bulguları var, bu yönde tedavi ve nedenine yönelik de ilave tahliller yapılmalı.Kanamalar da kan değerlerindeki düşmeye neden olabilir.ޞu aşamada mümkünse hastame koşullarında takip ve tedavisi yapılmalıKan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları